חיפוש
  • שני אדמון וצר

תחשבו פשוט

תחשבו פשוט!

מכירים את זה שאתם קונים לתינוק הקטן מתנה סופר יקרה ומשכוללת ובסוף הוא מעיף אותה הצידה ומשחק עם העטיפה...?

הורים רבים שואלים אותי איזה צעצוע התפתחותי חייב להיות בבית? על מה אני ממליצה שהכי תורם להתפתחות?

אז אני ממליצה, תחשבו פשוט!

לא צריך צעצועים משוכללים מידי שעולים עשרות ומאות שקלים ומבטיחים לנו שזה מה שיפתח אצל התינוק שלנו את החשיבה והסקרנות ויעודד אותו לפעולה, להיפך, הקטנים לא סתם מתעניינים בעטיפה של המתנה, היא מרשרשת ומשמיעה צליל מעניין, אפשר לקמט אותה כמו כדור, אפשר לקרוע אותה ואז היא משמיעה צליל אחר לגמרי, ואם נקרא אותה להרבה חתיכות היא תקשט נהדר את הרצפה...

התינוקות שלנו מתעיינים בדברים הפשוטים, היומיומיים שלנו, שאנחנו משתמשים ובכלל לא שמים לב לאין ספור אפשרויות שהם טומנים בחובם.

היום עבדתי במעון עם תינוקות בגילאי ארבעה חודשים ועד שנתיים, עם בקבוק פלסטיק פשוט של ליטר וחצי (עם פקק גדול כדי שלא יכניסו לפה) ושני פונפונים קטנים ששמתי בתוך הבקובוק. הם רשרשו עם הפונפונים בתוך הבקבוק, התאמנו בלפתוח ולסגור את הפקק, ניסו להוציא את הפונפונים (אי אפשר להוציא אותם), הפכו את הבקבוק כדי לראות אם כך יהיה ניתן להוציא את הפונפונים, הכניסו אצבעות פנימה כדי להרגיש את הפונפונים, גלגלו את הבקבוק על הרצפה וראו את הפונפונים מתגלגלים איתו. משחק נהדר לעידוד זחילה וגם לשכיבה על הבטן והרמת הראש.

היה מדהים לראות איך הילדים התעסקו עם דבר כ"כ פשוט במשך כ"כ הרבה זמן, כמה למידה זה הביא, סקרנות, חשיבה וכמה עניין הם מצאו בזה!

זה יכול להיות כל דבר פשוט שיש לכם בבית, קופסא מהמטבח, כף וסיר, גליל ריק של נייר ועוד כיד הדימיון.


0 צפיות

באפשרותכם ליצור עמי קשר בטלפון 052-6599925 או בדוא״ל: shanivet@gmail.com או השאירו פרטיכם ואצור קשר בהקדם: 

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle

כל הזכויות שמורות לשני אדמון 2018 Ⓒ - אין להעתיק / לשכפל / להפיץ תוכן מאתר זה ללא רשות מפורשת בכתב. כל התוכן באתר הינו אינפורמטיבי בלבד ומוגש As Is. יישומו הנכון של התוכן באחריות הקוראים בלבד והאתר/בעליו לא יישאו באחריות בגין כל נזק שהוא שייגרם כתוצאה משימוש בתוכן הכתוב. מדיניות פרטיות