top of page

נעים להכיר

שמי שני אדמון, נשואה לעידו ואמא לענבר
עמית ורותם.
מטפלת ומלווה התפתחותית לתינוקות לתינוקות
מלידה ועד הליכה עצמאית.
אני מדריכה מוסמכת להתפתחות תינוקות
מטעם שיטת שלהב - ChildSpace,
בעלת תואר שני (M.A) בהתפתחות הילד
מאוניברסיטת בר אילן,

וניסיון של שנים בטיפול וליווי תינוקות
ומשפחותיהם

כאמא וכמלווה התפתחותית גיליתי איזו חשיבות יש לכל תנועה שעושה התינוק ולכל שלב. ראיתי איזו השפעה יש לנו ההורים/ המטפלים על התינוק שמבין ומרגיש כל מילה שאנו אומרים, כל הבעת פנים, את הדרך שבה אנו מחזיקים אותו, מרדימים אותו ומחבקים אותו.
חוויתי בעצמי שאלות ותהיות רבות על התפתחות ילדיי, וראיתי סביבי אמהות רבות שמבקשות להבין למה התינוק עוד לא מתהפך, אם זה בסדר שהוא עדיין לא מרים את הראש, מה אומר טונוס שרירים גבוה או נמוך ועוד.


את הכשרתי כמלווה התפתחותית עשיתי אצל דר' חוה שלהב, מפתחת שיטת Child'Space.
דר' חוה שלהב פתחה בפני תחום מרתק ואהבה חדשה. מצאתי שיטה הומאנית, קשובה לתינוק ומבינה שלמידה יכולה להיות חווייתית גם לתינוק וגם להורה/מטפל אם היא נעשית ממקום נעים ובאווירה רגועה, תוך משחק תואם התפתחות. 
אני יודעת היום איזו חשיבות יש לתנועה שלנו בכל גיל ובמיוחד בשנים הראשונות, ועד כמה תנועה נכונה יכולה למנוע בעיות ולשפר את איכות החיים.

במסגרת לימודי התואר השני התמחיתי גם בעיבוד חושי וויסות עצמי בגיל הרך, התמחות אשר מאפשרת לי ראייה שלמה על כל ההתפתחות הסנסו-מוטורית של התינוקות והפעוטות איתם אני עובדת.

 

כיום אני עובדת עם תינוקות בעלי קשיים מוטוריים ועיכוב התפתחותי. מעבירה סדנאות התפתחות, מלווה ילדים וצוותים מקצועיים בגנים ובמעונות, מעבירה הרצאות בתחום, ונמנית כחלק מצוות ההדרכה בקורס להכשרת מדריכות חדשות בשיטת שלהב שמתקיים בימים אלה בוינגייט.

 

אני מאמינה בתינוקות וביכולות שלהם, יודעת להיות קשובה לצרכים ולתגובות שלהם, ובטוחה שתמיד אפשר למצוא את הדרך להגיע לכל תינוק בצורה עדינה ונעימה עבורו, ולמצוא את המקומות החזקים אצל כל תינוק כדי לגרום לשיתוף פעולה ולמידה מהנה ומועילה.

"כל מה שתינוק צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו" ואני מאמינה בהם, בחכמה שלהם, בהבנה, ברצון וביכולת.

תינוקות נולדים עם יצר טבעי של סקרנות ולמידה. הם לומדים דרך חיקוי והתנסויות שונות בתנועה ובמגע, כי הם רוצים להתקדם ולהתפתח, לכן אני לא מאמינה שיש דבר כזה "תינוקות עצלנים". תינוק שלא מתקדם או תינוק שמדלג על שלבים הוא תינוק שיש לו קושי מסויים וצריך עזרה.

אני מאמינה גם שהתינוק חייב לשתף פעולה על מנת שהטיפול יצליח, וכדי שזה יקרה צריך ליצור קשר טוב עם התינוק, לבנות אמון, ולדאוג שהעבודה תהיה מהנה ונעימה, ללא התנגדות וללא בכי.

תינוק שלא יהיה לו נעים, יהיה עסוק בהתנגדות ולא יהיה פנוי ללמידה, ובהמשך אף יכול להמנע מפעולה בגלל זיכרון של תחושה לא נעימה.

במהלך הטיפול אנחנו נמצא יחד עם התינוק ובעזרתכם את הדרך הטובה והנעימה ביותר לכם ולתינוק.

אני מאמינה גדולה גם בטיפול מוקדם ככל האפשר על מנת למנוע פער הולך וגדל, תסכול והימנעות.

היום כבר יודעים שככל שמטפלים בשלב מוקדם יותר, ניתן למנוע בעיות נוספות בהמשך וקושי בהשלמת הפער ההתפתחותי.

לצערי, למרות הידע הזה, מרכזים התפתחותיים רבים נסגרים חדשות לבקרים, ובאלה שנשארים קיימים תורים ארוכים עד כדי חודשים של המתנה. חודשים אלה יקרים מאוד ומשמעותיים להתפתחות של התינוקות. לכן, אני מבטיחה לעשות הכל על מנת למצוא את הזמן המתאים בהקדם, בכדי שלא תצטרכו לחכות ותוכלו לתת מענה מיידי לתינוק שלכם.

bottom of page