חיפוש
  • שני אדמון וצר

לחשוב מחוץ לקופסא

כשעובדים עם תינוקות צריך לפעמים לחשוב אחרת, מחוץ לקופסא.

היום, באחד המעונות, פנתה אלי המטפלת ואמרה שיש תינוק אחד בן שנה וחודשיים שעדיין לא יודע להחזיק בעצמו את הבקבוק ולשתות. המטפלות ניסו כבר הכל, לשים לפניו את הבקבוק, לשים אותו בכף ידו , להחליף סוג הבקבוק, לשים ידיות, אך התינוק המתוק ממש נרתע, ולא מוכן להחזיק את הבקבוק.

לאחר משחק קצר עם המתוק ראיתי כי אין לו כל בעיה מוטורית, הוא אוחז בידו בצעצוע, מכניס אותו לפה ומשחק יפה. חשבתי שאולי גם הבקבוק יכול להיות צעצוע נחמד. ובאמת,שיחקנו יחד עם הבקבוק, גלגלנו אותו על הרצפה מאחת לשני, סובבנו אותו, בנינו עליו מגדל של קונוסים, עד שפתאום לקח המתוק בידו את הבקבוק הפך אותו ופרץ בצחוק גדול כאשר טיפטפו מהבקבוק המים. אחרי מספר שניות המים כבר טיפטפו לתוך הפה... :-) המטפלות התרגשו כ"כ לראות את המתוק מצליח לשתות לבד, אבל אני התרגשתי כאשר ראיתי את האושר בעיניים שלו, איך הוא היה גאה בעצמו ומרוצה מעצמו על שהצליח!

כשיצאתי מהחדר המתוק שיחק בהנאה רבה כאשר בידו האחת צעצוע ובידו השניה הבקבוק ומידי פעם לקח לעצמו כמה שלוקים...


0 צפיות0 תגובות

באפשרותכם ליצור עמי קשר בטלפון 052-6599925 או בדוא״ל: shanivet@gmail.com או השאירו פרטיכם ואצור קשר בהקדם: 

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle

כל הזכויות שמורות לשני אדמון 2018 Ⓒ - אין להעתיק / לשכפל / להפיץ תוכן מאתר זה ללא רשות מפורשת בכתב. כל התוכן באתר הינו אינפורמטיבי בלבד ומוגש As Is. יישומו הנכון של התוכן באחריות הקוראים בלבד והאתר/בעליו לא יישאו באחריות בגין כל נזק שהוא שייגרם כתוצאה משימוש בתוכן הכתוב. מדיניות פרטיות